Rok szkolny 2004/2005

1 września 2004 roku do Gimnazjum nr 2 w Stanach przybyło 68 uczniów. Utworzono trzy klasy.

Klasa Ia – wychowawca mgr Bogdan Wandas 

Baran Sylwia, Bednarz Krzysztof, Błądek Tomasz, Burdzy Marzena, Chudzik Arkadiusz, Delekta Daniel, Guściora Mirosław, Grębowiec Marcin, Jamka Bartłomiej, Janiec Katarzyna, Kopacz Beata, Lebioda Kamil, Małysa Marzena, Marut Krzysztof, Matyka Natalia, Pakuła Katarzyna, Rachował Artur, Rędzio Tomasz, Rodak Sylwia, Żak Tomasz

Klasa Ib – wychowawca mgr Krystyna Pabiańska

Cichoń Angelika, Cichoń Magdalena, Dziadura £ukasz, Dul Patryk, Herliczka Natalia, Janiec Elżbieta, Kata Mateusz, Koryga Arkadiusz, Kozioł £ukasz, Krawiec Marta, Marut Rafał, Moskal Krystian, Nieradka Kamila, Nowak Małgorzata, Piekarz Damian, Popek Joanna, Puzio Marcin, Puzio Przemysław, Pyszczek Grzegorz, Rojek Magdalena, Tłusty Kamil, Trubiłło Mateusz, Tryka Michał, Zylik Izabela

Klasa Ic – wychowawca mgr Krystyna Walec

Błądek Joanna, Frącz Zofia, Gołąbek Paulina, Gugała Mateusz, Guściora Damian, Janiec Wojciech,, Jaskot Daniel, Jaskot Paulina, Kudłacik Mateusz, Kruk Jacek, Magdziak Ewelina, Małkowicz Katarzyna, Nitek Krystian, Pakuła Patryk, Puzio Honorata, Ryś Wioleta, Serafin Agnieszka, Stec Damian, Tłusty £ukasz, Walec Krzysztof, Wdowiak Sylwia, Żak Dorota, Żak Lucjan, Żak Mateusz

W roku szkolnym 2004/2005 w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Stanach pracują:

 • mgr inż. Bogdan Plichta – dyrektor szkoły – matematyka
 • mgr Krystyna Walec – język polski
 • mgr Halina Błądek – matematyka
 • mgr Krystyna Pabiańka – chemia
 • mgr inż. Małgorzata Bożek – fizyka
 • mgr Elżbieta Rupa – informatyka
 • mgr Małgorzata Trela – biologia
 • mgr Izabela Juśko – geografia
 • mgr Bożena Sałęga – historia, wos
 • mgr Agata Grębowiec – wychowanie fizyczne
 • mgr Bogusław Wandas – wychowanie fizyczne
 • mgr Ilona Guzek-Wilusz – sztuka
 • mgr Dorota Stróż – historia, wos
 • mgr Agnieszka Sobolewska – język polski
 • ks. mgr Jan Kardaś – religia
 • mgr Joanna Kotwica – język angielski
 • pani Marzena Młynarska – język angielski

Problemami wychowawczymi oraz dydaktycznymi i tematyką zawodoznawczą zajmuje się mgr Beata Jurek.

Ważniejsze wydarzenia

Bonifacje 2004/2005

Pasowanie pierwszoklasistów to niezwykłe wydarzenie w ich życiu. Bardzo to przeżywają, ponieważ nie wiedzą jakim próbom będą poddani. Tegoroczne Bonitacje polegały na wszechstronnym zaprezentowaniu się poszczególnych klas i wykazaniu się wiedzą ogólną. Konkurencje były różne. Należało skomponować piosenkę klasową, przedstawić reklamę, popisać się sprawnością fizyczną. Wszyscy starali się jak mogli i siły były prawie równe, ale najlepszymi okazali się uczniowie klasy Ia. To były niezapomniane wrażenia i bez względu na zwycięstwo wszystkie klasy pierwsze otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Po oficjalnym pasowaniu i otrzęsinach odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych oraz wspólna bardzo udana zabawa. Ta zawsze jest najbardziej oczekiwaną i najradośniejszą częścią programu. Gimnazjaliści lubią się bawią i chociaż zdarza się, że nie wszyscy umieją dobrze tańczyć, rytmy ulubionej muzyki porywają do tańca. Pasowanie pierwszoklasistów należy do najbardziej atrakcyjnych wydarzeń z życia młodzieży gimnazjalnej.

Jasełka 2004/2005

Świąteczny nastrój w naszej szkole poprzedzony jest dekorowaniem klas i korytarzy. Organizowany jest także konkurs szkopski stroików bożonarodzeniowych. Później trwają przygotowania do jasełek. Uczniowie z uzdolnieniami recytatorskimi i teatralnymi przygotowują przedstawienie, a kiedy nadchodzi ten czas, tak bardzo oczekiwany, gromadzimy się wspólnie, zapominamy o przykrościach, aby zjednoczyć się i przeżyć wigilijne spotkanie. Tak jest każdego roku. Uczestnicząc w jasełkach jako aktorzy i widzowie, mogliśmy być świadkami wydarzeń sprzed 2000 lat i wspólnie kolędować. Po jasełkach, jak tradycja nakazuje, gromadzimy się w klasach, by podzielić się opłatkiem i złożyć serdeczne życzenia. Te chwile są niepowtarzalne. Nawet najbardziej odporni wzruszają się i uśmiechają do siebie. W tym dniu nie ma kłótni, nieporozumień, samotnych osób. Radość i życzliwość udziela się wszystkim i aż żal, że Boże Narodzenie jest tylko raz w roku.

Dzień Samorządności

Bardzo lubimy ten dzień nie tylko z tego względu, że nie ma lekcji, ale dlatego, iż możemy dobrze i bezpiecznie się bawić. Młodzież jest pomysłowa i troszczy się, aby wszyscy miło wspominali nadejście wiosny. Samorząd Uczniowski przygotowuje ciekawy program, dzięki któremu większość naszej społeczności uczestniczy w zabawie.. Podobnie jak w latach ubiegłych gimnazjaliści w tym roku wykazali się wiedzą ogólną w turniejach międzyklasowych, parodiowali zespoły muzyczne i wokalistów, uczestniczyli w konkursie na najciekawsze przebranie i modę młodzieżową. Nagrodami były słodycze i brawa przyglądających się koleżanek i kolegów. Okazuje się, że młodzież gimnazjum w Stanach jest bardzo Trendy. Ten bardzo aktywny dzień zakończył się zabawami sportowymi polegającymi na rywalizacji w grupach wiekowych.

Dzień Sportu Szkolnego

W tym roku wyło wyjątkowo chłodno, ale program zaplanowano tak, aby maksymalnie poruszać się i nie marznąć. Jedną z ciekawszych konkurencji były biegi terenowe, którym towarzyszyły liczne atrakcje i niespodzianki. Oczywiście bezkonkurencyjnymi okazali się trzecioklasiści, ale nic dziwnego, ponieważ to najstarsza i najbardziej wyrośnięta młodzież. Gorzej było z wykazaniem się wiedzą z poszczególnych przedmiotów – tu sprawa wyglądała różnie. Inną rozgrzewającą zabawą było przeciąganie liny, przy której to konkurencji „ubawiliśmy się po pachy”. Dobrze było bić brawa i podziwiać siłę zawodników, trudniej mieli ci, którzy po konkurencjach musieli opatrywać przesilone i zranione dłonie. Kibicowaliśmy także siłaczom rzucającym kulą … i tu znów wygrywali najsilniejsi. Na zakończenie odbyły się mecze piłki nożnej chłopców i dziewcząt. Dzień zakończył się rozdaniem słodyczy wszystkim uczniom.

Pożegnanie trzecich klas

To był wyjątkowo trudny rok dla uczniów i nauczycieli, ale dobiegł szczęśliwie do końca. Żegnaliśmy trzecioklasistów mniej uroczyście niż zwykle – nie było komersu tylko apel końcowy i rozdanie świadectw. Naukę kończyli uczniowie, którzy chlubnie wpisali się w historię szkoły uczestnicząc w różnych programach i konkursach przedmiotowych, ale i tacy, którzy sprawiali bardzo duże kłopoty wychowawcze. Do wyróżniających się w nauce i zachowaniu należały:

 • Maria Dąbal,
 • Justyna Kozioł,
 • Sylwia Cuber
 • Magdalena Garbacz.

Jednym z najbardziej nagannych uczniów okazał się Paweł Cuber, który swoim zachowaniem psuł opinię nie tylko klasy, ale również szkoły.