Witaj, Święty Mikołaju!

Opublikowano: Zaktualizowano:

Święty Mikołaj nocą wędruje,
w okna zagląda i nasłuchuje.
Gwiazdka w okna świeci,
gdzie są grzeczne dzieci?

A one są w naszym przedszkolu! Przedszkolaki ubrane w czerwone stroje i mikołajkowe czapeczki z niecierpliwością wyczekiwały niezwykłego Gościa. Wreszcie przyszedł z wielkimi pudłami i workami, po brzegi wypełnionymi prezentami. Wszystkie dzieci głośno i wesoło zaśpiewały piosenkę o Mikołaju i ciekawie spoglądały na wspaniałego Gościa. Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila: rozdawanie prezentów!
Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnych prezentów worków i pudeł św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego!
Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!