Sami robimy zabawki, cz.1

Opublikowano: Zaktualizowano:

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!
Proponujemy dziś zabawę do samodzielnego zrobienia w domu z ogólnodostępnych w każdym mieszkaniu materiałów.
Potrzebne będą: -karton -kartka -kredki -nożyczki -sznurek (nić, kordonek, sznurówki, włóczka) -słomka / długopis z wyjmowanym wkładem 1.Rysujemy robaczki (ulubione postacie z bajek, zwierzęta…itp.) najlepiej, aby były małe. 2. Dokładnie wycinamy 3. Obwiązujemy karton sznurkiem (dla młodszych zostawiamy duże dziury, dla starszych utrudniamy i zostawiamy mniejsze dziurki), umieszczamy robaczki w środku 4. Wdychamy słomką powietrze, aby uratować robaczka z sieci.

Trudniejsza wersja: -rysujemy / drukujemy…zwierzęta leśne, miejskie, wiejskie, polarne itp. itd. -rozkładamy naokoło pudełka kartki z obszarami, do których należą zwierzęta. Dziecko po uratowaniu zwierząt musi je odłożyć na odpowiednią planszę z obszaru, w którym mieszka, np. las: lis, dzik, sarna… wieś: kura, krowa, świnia… dom: pies, kot, chomik itd…. Miłej zabawy 🙂

(pomysł od RondoArt – warsztaty artystyczno – plastyczne na fb)


Wychowawcy: Joanna Kułaga, Marzena Marut, Anna Lesiczka