Przedszkolny konkurs plastyczny „Świąteczna kartka”

Opublikowano: Zaktualizowano:

W grudniu w naszym przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny adresowany do dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie talentów plastycznych, wyrabianie sprawności manualnej, a także poznanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Zadaniem dzieci było stworzenie świątecznej kartki. Praca konkursowa miała być wykonana na kartce w formacie A4, dowolną techniką, ponadto dopuszczalna była pomoc rodzica. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż do organizatorów wpłynęło aż 37 prac. Na korytarzu, na parterze zorganizowano wystawę, która stworzyła piękną świąteczną dekorację. Trudno było przejść obok niej obojętnie. Wszystkie kartki były wyjątkowe i niepowtarzalne, niezwykle zróżnicowane, prezentowały całą paletę technik plastycznych. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, jakim okazało się wyłonienie najlepszych prac. Niezależne jury oceniało przede wszystkim: pomysłowość, wkład pracy dziecka, estetykę wykonania i zgodność z podanym tematem. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców konkursu.

I miejsce

Natalia Kozioł, Kinga Kozioł

II miejsce

Adam Chełstowski, Antoni Chełstowski

III miejsce

Dominika Dul, Wiktoria Burdzy, Wojciech Szczęch

                Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i małe upominki.

                Dziękujemy za udział w konkursie!