Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Opublikowano: Zaktualizowano:

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. 

W tym dniu na wszystkie dzieci z naszego Przedszkola czekało dużo atrakcji. W salach, pięknie przystrojonych kolorowymi balonikami, odbyło się wiele zabaw integracyjnych i gier zespołowych. Dzieciaki wesoło bawiły się przy muzyce w pięknych kolorowych przebraniach. W małych grupach tworzyły portrety przedszkolaków naturalnej wielkości.


Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał odznakę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. A jak powiedział Janusz Korczak kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”