I dinozaury mają swoje święto!

Opublikowano: Zaktualizowano:

Luty jak każdy miesiąc w przedszkolu, jest pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie.

26 lutego to Dzień Dinozaura. Dzieci z naszego przedszkola przez kilka dni obchodziły święto tych znanych prehistorycznych stworzeń. Kto mógł przyniósł kolekcję dinozaurów, maskotki, puzzle, encyklopedie, albumy o tych wymarłych zwierzętach. Dzieci oglądając prezentacje multimedialne poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały te zwierzęta. Następnie wykonywały zadania z różnych dziedzin, rozwiązywały zagadki oraz wykonywały przeróżne prace plastyczne przedstawiające dinozaury. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca paleontologa, same nawet przez chwilę „poszukiwały” kości prehistorycznych gadów. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne i ruchowe. Dzieci przejawiają wielkie zainteresowanie tymi gadami, więc te dni bardzo im się podobały.